Loading…

Nesër varroset regjisorja Vjosa Berisha

  • 29/06/2022 | 17:10

Nesër varroset regjisorja Vjosa Berisha

Ditë më parë ndërroi jetë regjisorja e njohur kosovare, Vjosa Berisha.


Ajo ka ndërruar jetë sot ne spitalin University College Hispital në Londër.

Kjo pasi ajo humbi betejën me kancerin.

E nesër ( enjte-30 qershor), regjisorja tashmë e ndjerë pritet të varroset, në varrezat e Prishtinës.

Këtë e ka bërë ditur bashkëshorti i saj, njëherit regjisori i njohur, Fatos Berisha, përmes një postimi në ‘Twitter’.

Paraprakisht, nga ora 14 deri në orën 15 pritet të mbahen homazhe në Teatrin Kombëtar të Kosovës.

Vjosa Berisha ka pasur përvojë mbi 20 vjet në industrinë e filmit. Ajo ishte bashkëthemeluese dhe drejtoreshë e Festivalit “PriFest” për 11 vjet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë