Loading…

Nesër përkujtohet Enver Maloku

  • 10/01/2017 | 19:06

Nesër përkujtohet Enver Maloku

Në përkujtim të Enver Malokut, nesër në 18 vjetorin e vdekjes së tij, do të bëhen homazhe të Monumenti i tij në Prishtinë, shkruan Gazeta Metro.

Homazhe tek Monumenti i Enver Malokut do të bëjnë kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, dhe Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Këtë e ka bërë të ditur deputetja e kësaj partie, Doruntinë Maloku, e cila është e bija e të ndjerit Maloku.
“Nesër, më 11 janar 2017, në orën 10:00, në Breg të Diellit nê Prishtinë, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa dhe Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të bëjnë homazhe te Monumenti i Enver Malokut, në 18 vjetorin e vrasjes! Ftoheni të merrni pjesë!”, ka shkruar deputetja.

Enver Maloku ishte vrarë në vitin 1998 pranë banesës së tij nga forcat serbe, në rrethana ende të pazbuluara./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë