Loading…

Nesër nis qarkullimin treni Beograd – Mitrovicë

  • 13/01/2017 | 12:35

Nesër nis qarkullimin treni Beograd – Mitrovicë

Ashtu siç ishte paralajmëruar Serbia do të fus në qarkullim hekurudhor trenin që do të lëvizë nga Beogradi për në veriun e Mitrovicës.

Kjo linjë do të nis nesër në mëngjes. Kështu së paku lajmëron e ashtuquajtura Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.

Në këtë njoftim thuhet se ky do të jetë qarkullimi i parë hekurudhor në relacionin Beograd – Mitrovicë që nga viti 1999.

B92 njofton se kjo linjë është provuese dhe do të zgjas nga 20 janari deri më 26 shkurt.

Ndërsa pas kësaj periudhe do vendoset nëse ajo vijë do të jetë e rregullt./gazetametro.net

treni-beograd-mitrovice

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë