Loading…

Nesër rifillojnë bisedimet Prishtinë – Beograd

  • 27/11/2016 | 09:26

Nesër rifillojnë bisedimet Prishtinë – Beograd

Në Bruksel nesër do të vazhdojë dialogu në mes të Prishtinës dhe Beogradit, raporton Tanjug, duke u thirrur në burime brenda qeverisë së Serbisë, transmeton gazetametro.net.

Delegacioni i Beogradit, do të kryesohet nga rejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric.

Në këto biseda, do të diskutohet për marrëveshjet e arritura deri tani, si ato për Asociacionin e Komunave, gjyqësorin, telekomunikacionin dhe lirinë e lëvizjes.

Bisedimet është planifikuar të zgjasin deri të mërkurën. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë