Loading…

Nesër maturantët i nënshtrohen testit shtetëror

  • 13/06/2017 | 09:24

Nesër maturantët i nënshtrohen testit shtetëror

Maturantët kosovarë të mërkurën më 14 qershor do t`i nënshtrohen provimit shtetëror të maturës.


Ministria e Arsimit tashmë ka bërë të gjitha përgatitjet e duhura për këtë test.

Kryetari i Këshillit shtetëror të maturës, Azem Guri ka thënë për Klan Kosova se këtë vit në organizimin e këtij testi do të ketë risi pasi për herë të parë janë caktuar koordinatorë të maturës të cilët më pas sipas kritereve caktojnë administratorët e provimit.

Guri kërkoi që të gjithë akterët e përfshirë në këtë proces të jenë të kujdesshëm dhe të respektojnë rregullat e përcaktuara me udhëzim administrativ të maturës .

Pjesa e dytë e testit të maturës pritet të mbahet më 24 qershor ndërsa publikimi i rezultateve do të publikohet më 30 qershor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë