Loading…

Nesër fillon faza e Play-Off në turneun e CS:GO në Malta

  • 20/03/2023 | 23:34

Nesër fillon faza e Play-Off në turneun e CS:GO në Malta

Faza e grupeve e ESL Pro League ka përfunduar dhe 16 skuadrat që kalojnë në Play-Off janë përcaktuar.


Nesër (e martë) do të nisin ndeshjet e Play-Off në turneun ESL Pro League që po mbahet në Malta.

Gjithsej 16 skuadra do të garojnë për një grup çmimesh prej 850.000 dollarësh.

Turneu do të nis me ndeshjen fnatic – FURIA në formatin ‘Bo3’ për të vazhduar me G2 ndaj Movistar Riders.

Ndërkaq katër skuadra kanë kaluar direkt në çerekfinale, dhe do të fillojnë ndeshjet e tyre nga dita e enjte.

Këto janë të gjitha ndeshjet që do të zhvillohen nesër (e martë):

15:30 FURIA – fnatic
15:30 G2 – Movistar Riders
19:00 Na’Vi – 00Nation
19:00 paiN – Liquid

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë