Loading…

Nesër bëhen homazhe në Burgun e Dubravës

  • 21/05/2022 | 19:12

Nesër bëhen homazhe në Burgun e Dubravës

Nesër do të bëhen homazhe në burgun e Dubravës për nderim të të vrarëve, të plagosurve dhe të mbijetuarve të kësaj masakre.

Sipas njoftimit të fundit, hyrja në burgun e Dubravës do të fillojë nga ora 11:30.

NJOFTIMI I PLOTË:

Njoftojmë të gjithë ish të burgosurit, familjarët e të vrarëve dhe të mbijetuarve të masakrës së Dubravës si dhe të gjithë të interesuarit se me datën 22.05.2022 (e diel), duke filluar nga ora 12:00, do të bëhen homazhe në nderim të të vrarëve, të plagosurve dhe të mbijetuarve të masakrës në Burgun e Dubravës, e cila ka ndodhur 23 vjet më parë, (19-24 maj 1999).

Hyrja në hapësirën e burgut të Dubravës do të fillojë nga ora 11:30.

Mirëpresim mediet që ta pëcjellin këtë ngjarje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë