Loading…

Nëse personi që keni në krah ka një nga këto 5 shenja, është psikopat

  • 29/05/2017 | 09:05

Nëse personi që keni në krah ka një nga këto 5 shenja, është psikopat

Një psikopat është një person i cili mund të duket normal në pamjen e jashtme, por në brendësi nuk ka ndërgjegje dhe ndjeshmëri.


Për shkak të këtij çrregullimi psikologjik, ai është në gjendje të manipulojë lehtësisht njerëzit e tjerë, në përputhje me axhendën e tij. Sipas “Life coach code”, ndërsa një psikopat i rregullt nuk kujdeset për mënyrën se si ndihen të tjerët, një psikopat emocional është dikush që në mënyrë rigoroze fokusohet në manipulimin e emocioneve të personit tjetër.

Një psikopat emocional është një person i cili dëshiron të manipulojë gjendjen emocionale të njerëzve të tjerë në mënyrë që të plotësojë egon e tij. Nëse personi me të cilin ju dilni ka ndonjë nga këto 5 karakteristika ai mund të jetë një psikopat emocional:
Ai gjithmonë ju përndjek
Ai gjithmonë gjen mënyra për t’ju bërë të besoni se për çdo gjë është faji juaj.
Ai vazhdimisht ju bën të ndiheni keq
Ai e di se sa më shumë të dyshoni për veten, aq më shumë do të kenë kontrollin mbi ju dhe mbi marrëdhënien tuaj.
Ai ju fajëson ju për gabimet e tij
Ai do t’ju thotë ka bërë shumë sakrifica për ju. Ai do ta gjejë gjithmonë një mënyrë për ta bërë të duket se ju jeni e pavlerë në historinë tuaj.
Ai ju bën të ndiheni e parëndësishme
Ai nuk do që ju të keni ndonjë kuptim apo vetëvlerësim, transmeton shije.al. Ai do të marrë pronësinë e plotë të qenies suaj.
Ai do të të izolojë nga gjithë të tjerët
Ai e di se vetmia dhe vetëm vetmia mund të të dobësojë. Ai do që ju të besoni se askush tjetër nuk do t’ju ndihmojë të shpëtoni nga vrima ku ju jeni mbërthyer.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë