Loading…

Nëse muri nuk rrëzohet, futet në bisedime me Serbinë

  • 16/12/2016 | 21:40

Nëse muri nuk rrëzohet, futet në bisedime me Serbinë

Sa më gjatë që muri në Mitrovicë të qëndroj i paprekur, dhe të mos rrëzohet, më të mëdha janë mundësitë që ai të futet në agjenden e bisedimeve në Bruksel.


Futja e murit në debatin negociator sipas njohësve politik është pikërisht strategji e shtetit serbë dhe kjo është arsyeja pse ai duhet rrëzuar sa më parë.

Njohësi i rrethanave politike Azem Vllasi ka thënë se muri duhet rrëzuar sa më parë, ose rrezikojmë që ai të hyjë në negociata.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë