Loading…

Nëse ishe kaq i suksesshëm, pse nuk kandidove për kryeministër

  • 21/05/2017 | 15:52

Nëse ishe kaq i suksesshëm, pse nuk kandidove për kryeministër

Kryeministri në largim Isa Mutafa gjatë ditës së sotme ka lavdëruar punën që u bë nën qeverisjen e tij për dy vite e gjysmë.


Me këtë ka ironizuar nënkryetari i Parë i AAK’së, Ardian Gjini.

“Iso, pasi i ke kry gjithë këto punë për Kosovën, pse nuk u kandidove vet per kryeministër o burrë po e qite Dullen!?”, ka shkruar Gjini, përcjell gazetametro.net

Për zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit në garë janë; Ramush Haradinaj nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, Avdullah Hoti nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, si dhe Albin Kurti, i zyrtarizuar sot si kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë