Loading…

Nëse hani kështu kosin mund të ju helmojë

  • 16/05/2022 | 13:24

Nëse hani kështu kosin mund të ju helmojë

Ushqimet e qumështit si djathi, akullorja dhe kosi mund të shqetësojnë stomakun pas helmimit nga ushqimi.


Kështu, njerëzit mund të dëshirojnë t’i shmangin ato në favor të pijeve hidratuese dhe ushqimeve më pak irrituese.

E thënë thjesht, si e dini nëse kosi është prishur?

Fillimisht i merrni erë

Kosi i prishur zakonisht ka një erë të rëndë që është shumë e këndshme. Do të ketë erë të keqe, si qumësht i prishur. Disa orë më pas, nëse kosi sapo ka filluar të prishet, aroma nuk do të jetë aq e fortë.

Çfarë mund të bëni me kosin e prishur?

A është i sigurt kosi i prishur? 

6 mënyra argëtuese për të përdorur kosin e prishur:

Vendoseni në një kafe të shijshme.
Bëni krem ​​pana.
Bëni disa makarona.
Përhapeni atë në bukë.
Hidheni në një sallatë.
Marinoni mishin në kos.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë