Loading…

Nënkryetarja e LSDM’së, përfundoi në spital me qepje të kokës (Video)

  • 28/04/2017 | 09:16

Nënkryetarja e LSDM’së, përfundoi në spital me qepje të kokës (Video)

Radmila Sekerinska, nënkryetare e partisë së Zoran Zaev, LSDM, dhe deputete e parlamentit të Maqedonisë, dje pas sulmit nga protestues anti-shqiptarë, u dërgua në Qendrën Emergjente në Shkup.


Asaj sipas mediave maqedone, i është dhënë kujdes mjekësor, dhe për shkak të lëndimeve ka pasur nevojë edhe për ndërhyrje kirurgjike, transmeton gazetametro.net.

Sekerinska u sulmua nga një i moshuar, i cili e goditi dhe pastaj e tërhoqi zvarr nga flokët, por ajo arriti të ikë dhe pastaj një pjesë e deputetëve të tjerë e mbrojtën. Videoja ka bërë të mundur edhe zbulimin e identitetit të sulmuesit.

Ajo është jashtë rrezikut për jetë, njejtë sikur deputetët tjerë që morën lëndime, nga sulmuesit pro VMRO’së, të cilët u futën dhunëshëm në Kuvend, pas zgjedhjes kryetar të deputetit shqiptar Talat Xhaferi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë