Loading…

Nënkryetari i VV’së: Është kërkuar dyfishimi i numrit të autobusëve për protestuesë

  • 29/09/2018 | 12:35

Nënkryetari i VV’së: Është kërkuar dyfishimi i numrit të autobusëve për protestuesë

Nënkryetari i VV-së, Besnik Bislimi, i ftuar në emisionin “Frontal Live” në T7 tha se gjithçka është gati për protestën e sotme dhe sipas tij interesimi i qytetarëve për të protestuar është shumë i madh.

“Raportin që e kemi thotë se numri i të interesuarve është 60% më i lartë se i protestave më të mëdha që janë organizuar. Këmi pas 63 autobusë dhe është kërkuar edhe dyfishi i numrit të autobusëve”, tha Bislmi.

Ai tha se duhet të protestohet për shkak se po rrezikohet territori i Kosovës.

Tha se Hashim Thaçi po gënjen për bashkimin e Lugines me Kosovën.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë