Loading…

Nënkryetari i PDK’së zbulon nëse Kosova do t’i jap diçka Serbisë në këmbim të njohjes

  • 30/10/2018 | 19:36

Nënkryetari i PDK’së zbulon nëse Kosova do t’i jap diçka Serbisë në këmbim të njohjes

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka folur për qëndrimin e partisë në lidhje me territorin e Kosovës.


Në një intervistë në InfoMagazine, Ismaili ka thënë se Kosova nuk i jep Serbisë asgjë në këmbim të njohjes, transmeton gazetametro.net

Ai ka thënë se PDK e ka bërë të qartë përmes dokumenteve që kufijtë e Kosovës janë të pacenueshëm.

Ndryshe, Ismaili nuk është i vetmi zyrtar i lartë i PDK’së që është deklaruar kundër lëvizjes së kufijve. Kohë më parë deklaratë të njëjtë pati dhënë edhe Enver Hoxhaj, i cili kishte thënë se qëndrimi i PDK’së është se kufijtë e Kosovës janë të pacenueshëm. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë