Loading…

Nënkryetari i PDK’së tregon se a do të futen në Qeveri

  • 20/11/2020 | 10:03

Nënkryetari i PDK’së tregon se a do të futen në Qeveri

Nënkryetari i PDK’së, Shaqir Totaj ka thënë se nuk do të futen në Qeveri.

“Qëndrojmë atyre fjalëve të kryetarit tonë Kadri Veseli pas përfundimit të zgjedhjeve i cili tha se do të qëndrojmë në opozitë. Do të jemi opozitë konstruktive, këtë e bëjmë më së miri”, tha ai.

“Defenitiv do të qëndrojmë në opozitë”, tha ai te DPT te Fidani në T7.

Totaj shton se po të ofrohet posti i kryeministrit do të mendohet kjo deklaratë pasi thotë se PDK ka fuqinë që të shtyjë proceset përpara.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë