Loading…
Nënës 19-vjeçare i refuzohet kthimi nga Siria, i hiqet nënshtetësia
  • 20/02/2019 | 10:16

Nënës 19-vjeçare i refuzohet kthimi nga Siria, i hiqet nënshtetësia

Javën e kaluar një vajzë 19 vjeçare kishte pushtuar faqet e para të mediave britanike pasi tha se donte të kthehej në Britani për të mirën e fëmijës nga një kamp refugjatësh në Siri, pasi atje kishte shkuar si adolsshente për t’iu bashkuar organizatës terroriste ISIS, transmeton Gazeta Metro.


Nënës adoleshente jo vetëm që i është refuzuar kthimi nga autoritetet në Londër, por i është hequr edhe nënshtetësia britanike.

Vendimi pati mbështetje të fortë nga publiku në masë, por shumë të tjerë e kundërshtojnë si tepër të ashpër, pasi bëhet fjalë për një adoleshente që është indoktrinuar e përdorur kur ka qenë në moshë tepër të re për të vendosur/gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/05/2019 | 23:22
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë