Loading…

Nëna ukrainase provon t’i shpjegoj luftën vajzës së saj: Pse duan të na e vrasin shtëpinë tonë?

  • 30/06/2022 | 13:14

Nëna ukrainase provon t’i shpjegoj luftën vajzës së saj: Pse duan të na e vrasin shtëpinë tonë?

Rusia e Vladimir Putin sulmoi Ukrainën kur nisi ‘operacionin special’ për të çliruar atë nga ‘nazistët’ siç pretendojnë ende derisa bombardojnë e kanë rrafshuar fshatra e qytete pa mëshirë. Nuk kanë kauzë për invadimin e tyre para botës përveç fashizmit rus, transmeton Gazeta Metro.


Vështirë për nënën ukrainase që e gjendur para pyetjeve të bijës së saj të vogël pse dikush ka dëshirë t’ua shkatërrojë aq sa e sheh ajo atdheun e saj, shtëpinë e tyre. S’kishte përgjigje të përshtatshme nëna për këtë pyetje.

-“Ende po fluturojnë ata?”

-“Jo, i rrëzuan”

-“Pse i rrëzuan ata?”

-“Për të mbrojtur vendlindjen tonë, Ukrainën”

-“Ukraina? Vendlindja jonë?

-“Po. Ukraina është vendlindja jonë”

-“Pse duan ata të na vrasin shtëpinë tonë ?”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë