Loading…

Në vitin 2017 njerëzimi do takohet me alienët

  • 28/12/2016 | 23:23

Në vitin 2017 njerëzimi do takohet me alienët

Viti që vjen mund të jetë edhe viti i zbardhjes së një misteri, ku ekspertët thonë se njerëzimi do të takohet me alienët, shkruan gazeta britanike Express. Në një artikull të publikuar gjatë ditës së sotme, thuhet se shkencëtarët bazohen në zbulimet që janë bërë së fundmi në këtë fushë.


“Zbulimi i madh është afër”, citohet Doctor Simon Foster, një fizikan nga Imperial College, në Londër. Disa javë më parë, një studim i një mostre toke të marrë nga një robot i NASA-s, në një mal të planetit Mars, tregon se planeti i kuq, dikur ka pasur kushte të favorshme për krijimin dhe vazhdimësinë e jetës.

Në një tjetër imazh mbi planetin Mars u fotografua edhe një lugë gjigante.

seductivealiens1280jpg-0a5a8b_1280w

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë