Loading…

Në Vetëvendosje tregojnë sa vota i ka marrë Albin Kurti

  • 16/06/2017 | 22:19

Në Vetëvendosje tregojnë sa vota i ka marrë Albin Kurti

I nominuari për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, njëherit edhe prijës i listës zgjedhore të kësaj partie, ka arritur të marrë rreth 130 deri në 140 mijë vota.


Këtë e ka thënë Glauk Konjufca në një intervistë në RTV 21, duke shtuar se Vetëvendosje i ka marrë rreth 190 mijë vota. Ai këtë e ka thënë kur është pyetur nëse është i vërtetë lajmi se Kurti ka marrë 180 mijë vota.

Sipas tij, kushdo që e ka thënë këtë, kjo nuk është e saktë. Sipas tij, Kurti sipas rezultateve të përafërta që ata i kanë në parti, Kurti ka marrë rreth 130 deri në 140 mijë vota. Ky numër i votave, Konjufca ka thënë se Kurtin me shumë gjasë e bën personin më të votuar në zgjedhjet e 11 qershorit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë