Loading…

Në Turqi, konkurrentja në kuiz nuk e di ku është ndërtuar muri i madh i Kinës |VIDEO

  • 12/08/2018 | 23:13

Në Turqi, konkurrentja në kuiz nuk e di ku është ndërtuar muri i madh i Kinës |VIDEO

Ku është ndërtuar Muri i Madh i Kinës? Një pyetje e thjeshtë, por që as konkurrentja dhe as publiku nuk kanë ditur të japin përgjigje. Situatë komike ndodhi në edicionin turk të “Kush do të bëhet milioner?”


Një konkurrente në edicionin turk të “Kush dëshiron të bëhet Milioner?” shfaqje jashtëzakonisht popullore, është bërë objekt talljeje sapo ajo nuk ishte në gjendje të përgjigjej se ku ndodhej Muri i Madh i Kinës.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për një 26-vjeçare të diplomuar në Ekonomi nga Stambolli të cilës i janë dhënë katër opsione për pyetjen, nga të cilat duhej të zgjidhte atë të saktën.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë