Loading…

Në Tiranë ndizen qirinj për Astrit Deharin (Foto)

  • 07/11/2016 | 17:37

Në Tiranë ndizen qirinj për Astrit Deharin (Foto)

Aktivistë të Vetëvendosjes në Shqipëri dhe qytetarë të tjerë kanë ndezur sot qirinj në homazhet për Astrit Deharin, i cili ka vdekur para dy ditëve në Qendrën e Paraburgimit në Prizren. 

Në njërin nga sheshet e kryeqytetit shqiptar, është vendosur një transparentë me mbishkrimin “Drejtësi për Astrit Deharin”, një foto e tij, dhe një libër ku qytetarët do të mund të shprehin mesazhet e tyre.

14958481_1102250379892875_1649054306_n
Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, që po mbahej në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, ka ndërruar jetë të shtunën pasdite në rrethana ende të pasqaruara .

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë