Loading…

Në spitalet e Kosovës më shumë pacientë duke marrë trajtime për pasojat e virusit

  • 09/12/2021 | 09:41

Në spitalet e Kosovës më shumë pacientë duke marrë trajtime për pasojat e virusit

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka bërë të ditur se sot në spitalet rajonale dhe klinikat të virusit korona të QKUK’së, në trajtim mjekësor janë 37 pacientë, shkruan Gazeta Metro. 


Sipas SHSKUK’së, 6 pacientë janë të konfirmuar me virusin korona pozitiv dhe 31 të tjerë janë post-covid.

10 pacientë janë me oksgjeno terapi, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive është një pacientë me maskë oksigjeni.

Raporti i SHSKUK’së sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 5 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 23 pacientë post-covid

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 1 pacientë me maskë oksgjeni

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Pejës, 3 pacientë

Spitali i Ferizajt, 3 pacientë /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë