Loading…

Në Skenderaj më pak votues se në 2014, në Deçan më shumë (Tabela)

  • 11/06/2017 | 17:31

Në Skenderaj më pak votues se në 2014, në Deçan më shumë (Tabela)

Analisti Agon Maliqi përmes një grafikoni ka paraqitur një krahasim lidhur me pjesëmarrjen në zgjedhje duke krahasuar atë të këtij viti me pjesëmarrjen e vitit 2014, deri në ora 15:00.


Aty bien në sy tri gjëra:

1) Ne shumicën e komunave dalja është e ngjashme ose per 1-2% me e madhe se ne vitin 2014.

2) Dalja është dukshëm me e vogël ne Drenas dhe ne Skenderaj (8% me e vogël ne te dyjat) dhe dukshëm me e madhe (6%) ne Deçan.

3) Dalja eshte dukshem me e madhe ne komunat me shumice serbe ne jug te Kosovës. /gazetametro.net

Shikoni grafikonin që Maliqi ka publikuar në rrjetin social Facebok:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë