Loading…

Në Skenderaj lulëzon kanabisi

  • 29/08/2018 | 10:16

Në Skenderaj lulëzon kanabisi

Në Polac të Skenderajit janë gjetur 19 bimë të mbjellura në shtëpinë e një të dyshuari njofton Policia e Kosovës.


Këto 19 bimë që janë gjetur në shtëpinë e një personi në Polac, po dyshohen të jenë të llojit ‘Kanabis Sativa’, shkruan gazetametro.net.

Pas gjetjes së këtyre bimëve të dyshuara narkotike, policia ka shkatërruar ato dhe me urdhër të prokurorit, i dyshuari në këtë rast është dërguar në qendrën e mbajtjes.

“Është arrestuar i mituri mashkull K/Shqiptar, pasi që gjatë kontrollimit të shtëpisë së tij, i janë gjetur 19 bimë të mbjella, e të dyshuara narkotike të llojit “Kanabis Sativa”. Pas marrjes së mostrave bimët e dyshuara narkotike janë shkatërruar. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në qendrën e mbajtjes”, thuhet në komunikatën e policisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë