Loading…

Në Siri janë vrarë 75 kosovarë, 196 janë akoma atje

  • 11/02/2018 | 23:10

Në Siri janë vrarë 75 kosovarë, 196 janë akoma atje

Vrasja e vushtrriasit K.A ka çuar në 75 numrin e kosovarëve të vrarë në luftën që po zhvillohet në territorin sirianë.


Vdekja e këtij të fundit u raportua sot, ndërkohë që mësohet se ai ishte vrarë 9 ditë më herët, shkruan gazetametro.net.

Para tij ishte raportuar edhe për shumë kosovarë të tjerë, ndër ta edhe Lavdrim Muhaxheri, për të cilët edhe ishte hapur e pane e në të cilin kishin marrë pjesë edhe anëtarë të BIK’ut.

Ndërkohë, në Siri vazhdojnë të qëndrojnë akoma shumë kosovarë. Sipas të dhënave që ka Policia, 196 shqiptarë nga Kosova vazhdojnë të qëndrojë në zonën e konfliktit, nga ta 95 fëmijë dhe 40 gra.

Ndryshe, Kosova është ranguar në shtetet me numrin më të madh të qytetarëve që iu kanë bashkuar ISIS krahasuar me numrin e përgjithshëm të banorëve. Kaçaniku ka qenë ‘kampion’ për nga numri i kosovarëve në atë konflikt./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë