Loading…

Në sesion privat, mbaron dëshminë dëshmitari i nëntë i mbrojtjes në gjykimin ndaj Pjetër Shalës

  • 29/11/2023 | 12:52

Në sesion privat, mbaron dëshminë dëshmitari i nëntë i mbrojtjes në gjykimin ndaj Pjetër Shalës

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, ka mbaruar dëshminë dëshmitari i nëntë i mbrojtjes me kodin W4280, në gjykimin ndaj Pjetër Shalës. Dëshmia e tij, u dëgjua në sesion privat për publikun.


Ky dëshmitar gjatë ditës së sotme u mor në pyetje nga përfaqësuesit e Zyrës së Prokurorit të Specializuar, raporton “Betimi për Drejtësi”.

Po ashtu, dëshmitarin e mori në pyetje edhe avokati i Shalës, Mohammed Hedi Aouini. Kurse, mbrojtja e viktimave dhe trupi gjykues nuk patën pyetje për këtë dëshmitar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë