Loading…

Në Serbi rreth 1,500 mbështetës të vehabizmit

  • 18/05/2017 | 20:21

Në Serbi rreth 1,500 mbështetës të vehabizmit

Alarm i kuqe për forcat e sigurisë – 1.500 vehabista të lidhur me shqiptarët në Serbi.

Sipas të dhënave nga shërbimi i forcave  speciale, në Serbi  ka rreth 1.500 mbështetës të vehabizmit, ndërsa vetëm  në kryeqytet  ka 800 persona.

Ardhja e tyre ka ndezur alarmin e kuq për shërbimet e sigurisë ,përshkak se egzistojnë dyshime se mundet të jenë duke u përgatitur për sulm terorist  dhe se këta kanë lidhje me ekstremistat ne Kosovë.

Disa prej tyre mirren edhe me krime, konkretisht në mënyrë të paligjshme i ndihmojnë  emigrantëve të kalojnë nëpër Serbi, tregti me drogë dhe rekrutimin  e luftëtarëve për në Siri.  Të gjitha këto bëhen në një xhami e cila  është e financuar nga Viena./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë