Loading…

Në Serbi konfiskohet një ton mish pule, kontrabandë nga Kosova

  • 23/11/2016 | 18:39

Në Serbi konfiskohet një ton mish pule, kontrabandë nga Kosova

Doganierët kanë ndaluar për të tretën herë një person i cili ka dashur që të kontrabandojë mish të pulës gjatë këtyre datave 19, 22 dhe 23 nëntor. Mishi që ai donte t’a kokntrabandonte ishte i fshehur nën ulëse të veturës dhe i cili ishte i prodhuar në SHBA dhe Brazil.

Makina drejtohej nga një shtetas serb nga Vranja i cili ka deklaruar se mishin e ka blerë nga një person tjetër i kombësisë shqiptare në Bujanoc.

Mishi mendohet të jetë sjellur nga Kosova kurse qëllimi ishte që t’a shiste në Serbi.

Në paketim shihej se mishi vinte nga SHBA-të dhe Brazili dhe viti i prodhimit ishte 2016./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë