Loading…

Në QKUK për herë të parë kryhen dy operacione të rralla

  • 03/03/2020 | 09:36

Në QKUK për herë të parë kryhen dy operacione të rralla

Në Klinikën e Urologjisë në QKUK, për herë të parë janë bërë intervenime urologjike me laparaskop, transmeton Gazeta Metro.


QKUK ka njoftuar se në Klinikën e Urologjisë janë bërë intervenime urologjike, me ndihmën e urologut të mirënjohur nga Shkupi, Skënder Saidit.

Mjekët kosovarë në bashkëpunim me mjekun Saidi, kanë operuar dy pacientë të cilët kishin cistë në veshkë.

“Pacientët, që vuajnë nga këto probleme, tash, do të trajtohen me aparaturën e laparaskopit, derisa në programet operative, pas një kohe të shkurtër, për trajtim me metoda bashkëkohore, do të futen edhe patologjitë tjera”, thuhet në njoftimin e QKUK’së.

Më poshtë njoftimi i tyre i plotë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë