Loading…

Në Prizren 30 familje bëhen me banesa

  • 26/04/2017 | 11:07

Në Prizren 30 familje bëhen me banesa

Qeveria lokale e Prizrenit, të martën, ka miratuar vendimin për lejimin e shpalljes së tenderit për ndërtimin e një objekti me 30 banesa për familjet e dëshmorëve dhe rastet sociale.


Ramadan Muja,kryetar i Komunës, tha me këtë rast se kjo politikë publike do të vazhdojë të zbatohet edhe në 4-5 vjetët e ardhshëm.

Kryetari Muja ka pohuar se objekti me 30 banesa do të ndërtohet nga buxheti i sivjetmë i Komunës. Drejtoresha e DPMS-së, Sherife Balaj, ka pohuar se ky dikaster ka planifikuar 400 mijë euro për këtë destinim, pasi që ka edhe objekte tjera të kësaj natyre që janë në realizim e sipër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë