Loading…

Në Prishtinë, mbi 259 kilometra rrugë për tre vite

  • 29/12/2016 | 22:28

Në Prishtinë, mbi 259 kilometra rrugë për tre vite

259.53 kilometra rrugë janë shtruar për tre vite në kryeqytet, shkruan Gazeta Metro.


Zëdhënësi i Komunës së Prishtinës , Adonis Tahiri, ka deklaruar për 3 vite qeverisje nga Vetëvendosje janë shtruar 259.53 kilometra rrugë.

”259.53 kilometra rrugë për 3 vite – Me buxhetin e vogël për infrastrukturë rrugore brenda Drejtorisë së Investimeve Kapitale, por që menaxhohet mirë dhe orientohet në nevojat e qytetarëve”, shkruan Tahiri në Facebook.

Ai gjithashtu shkroi se asnjë cent nuk ka qenë investim nga Qeveria, prejse Vetëvendosje e udhëheq kryeqytetin.

”Pa asnjë cent investim nga qeveria, prejse VETËVENDOSJE! udhëheq me kryeqytetin”, shkroi Durmishi.

Ndryshe, Hysen Durmishi kohët e fundit u kritikua për deklaratat e tij ndaj gazetarëve, kjo pasi ai i quajti mediat  “media te pushtetit“../Gazetametro.net 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë