Loading…

Në Pejë arrestohet një avokat për korrupsion

  • 16/02/2017 | 12:05

Në Pejë arrestohet një avokat për korrupsion

Policia në Pejë njofton për arrestimin e një zyrtari në Pejë, për shkak të konsumimit të veprës penale të korrupsionit


Në raportin e sotshëm Policia e Kosovës bën të ditur se dje zyrtarët e Departamenti Special Antikorrupsion, kanë zbatuar urdhëresën e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Renda, për konsumim të Veprës së Korrupsionit, gjegjësisht veprës:

‘Mashtrim’ dhe ‘Keqpërdorim i pozitës dhe autoritetit zyrtar’.

I dyshuari, mashkull K-shqiptar (avokat), dyshohet se ka pranuar ryshfet nga një person. I njëjti është arrestuar dhe mjetet financiare janë konfiskuar, ndërsa pas intervistimit është dërguar në mbajtje. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë