Loading…

Në ora 21:00 rezultatet për zgjedhjet në Drenas

  • 04/12/2016 | 19:53

Në ora 21:00 rezultatet për zgjedhjet në Drenas

Rezultatet e para të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të Drenasit, pritet të dalin rreth orës 21:00.

Kështu ka bërë të ditur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, duke shtuar se në votime kanë marr pjesë 21,318 votues ose 40.55 përqind.

Në këto zgjedhje del se pjesëmarrja ka qenë më e ulët se sa në ato parapraket, të vitit 2013, ku kishin marr pjesë 24.362 votues, apo 48.66%.

Në këtë komunë, të drejtë vote kanë 52, 569 qytetarë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë