Loading…

Në NATO edhe flamuri malazez (Video)

  • 07/06/2017 | 20:39

Në NATO edhe flamuri malazez (Video)

28 flamujve që rrethojnë atë të aleancës më të fuqishme në botë, NATO-s iu shtua edhe një tjetër.


Tani e tutje në mesin e tyre do të jetë edhe ai i Malit të Zi.

E për të shënuar këtë ditë që e cilësoi si historike, sekretari gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, priti në takim presidentin e vendit të ri anëtar, Filip Vujanoviq.

E sipas presidentit malazez, Vujanoviq, krejt kjo kërkoi punë të madhe, mirëpo tani thotë se vendi i tij ndihet shumë më i sigurt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]tro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë