Loading…

Në mesin e fëmijëve Rama uron Krishtlindjet

  • 25/12/2019 | 13:26

Në mesin e fëmijëve Rama uron Krishtlindjet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i gjendur në mesin e fëmijëve ka uruar festën e Krishtlindjeve, transmeton Gazeta Metro.


Rama ka publikuar një postim në Facebook, ku ka bashkangjitur një fotografi në të cilën shihet i buzëqeshur teksa shkruan ‘Gëzuar Krishtlindjet’.

Më herët mëngjesin e sotëm, kreu i qeverisë shpërndau fjalën e Papa Françeskut sa i përket kësaj feste të fundvitit.

‘Zoti nuk i jep kurrë dhuratë atyre që nuk janë në gjendje ta marrin! Ai na ka dhënë Krishtlindjet, sepse të gjithë ne kemi aftësinë t’i kuptojmë e t’i mirëpresim’, ka thënë Papa Françesku. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë