Loading…

Në Maqedoni fillon gjysmëvjetori i dytë

  • 23/01/2017 | 12:16

Në Maqedoni fillon gjysmëvjetori i dytë

Rreth 270.000 nxënës, 188.000 prej të cilëve filloristë dhe 80.000 nxënës të shkollave të mesme tw Maqedonisë, sot do të kthehen në bankat shkollore për fillimin e gjysmë vjetorit të dytë të vitit shkollor 2016/2017.


Pushimi dimëror është vazhduar me dy ditë mësimi shtesë (18 dhe 20 janar), me rekomandim të Komisionit për sëmundje ngjitëse dhe Ministrisë së Shëndetësisë që të evitohet rreziku për përhapje të gripit.

Nga e hëna e ardhshme, 30 janar do të fillojë testimi i 18.600 maturantëve, i cili do të zgjat deri më 3 shkurt të vitit 2017.  /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë