Loading…

Në kufirin Mal i Zi – Kroaci konfiskohen 64 kg drogë, arrestohen dy shqiptarë

  • 01/05/2017 | 09:23

Në kufirin Mal i Zi – Kroaci konfiskohen 64 kg drogë, arrestohen dy shqiptarë

Në vendkalimin kufitar Debeli breg, në kufi me Kroacinë, policia malazeze la konfiskuar rreth 64 kilogramë drogë, skank dhe ka arrestuar dy shtetas të Shqipërisë.

Droga u gjet në autobusin me targa të Malit të Zi, i cili, përmes Splitit qarkullonte në relacionin Podgoricë – Zagreb pas njoftimit të shoferit se në bagazhin e autobusit gjendeshin tri çanta të dyshimta udhëtarësh, përcjellin medie malazeze kumtesën e policisë.

Në kumtesë thuhet se të gjithë udhëtarët kishin mohuar të jenë pronarë të valixheve dhe për këtë arsye u bë kontrolli detaj e më pas edhe përpunimi kriminalistik. Pas kësaj, sipas kumtesës, u verifikua se droga u përkiste shtetasve shqiptarë dhe u arrestuan A.F. (39) dhe V.K. (24 vjeçar).

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë