Loading…

Në Kosovë kërkohet pushim prindëror edhe për baballarët

  • 21/05/2019 | 22:24

Në Kosovë kërkohet pushim prindëror edhe për baballarët

Të dy prindërit kanë hise të barabartë në rritjen e fëmijës. E për këtë po kërkohet pushim prindëror edhe për baballarët, transmeton Gazeta Metro.


Për këtë duhet që edhe baballarët ta gëzojnë të drejtën e pushimit prindëror.

Ndryshimi i ligjit për këtë pushimin e lehonisë dhe prindëror u kërkua edhe në këtë takim ku mori pjesë edhe ambasadorja suedeze, Kerin Henmarck.

Ata vizituan kompaninë “Baruti”, i vetmi biznes që u jep pushim baballarëve.

Andaj, pjesëmarrësit po kërkojnë të merret ky shembull./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë