Loading…

Në konferencat antikorrupsion, zhurmë për asgjë

  • 08/12/2016 | 19:02

Në konferencat antikorrupsion, zhurmë për asgjë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma-s për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka thënë se në konferencat antikorrupsion, po shihen tri kategori të njerëzve: ata që marrin donacione për të bërë zhurmë, ata që flasin e nuk shkojnë përtej fjalëve, pasi nuk i dëgjon kush, dhe të korruptuarit dhe mbështetësit e tyre të devotshëm.


Këtë vlerësim, Krasniqi e bëri përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Lexoni postimin e tij të plotë:

SHUMË ZHURMË PËR ASGJË, NË KONFERENCAT ANTIKORRUPSION

Ne Konferencat antikorrupsion, po shihen tri kategori te njerëzve.

  1. Ata që marrin donacione për të bërë zhurmë;
  2. Ata që flasin e nuk shkojnë përtej fjalëve, pasi nuk i dëgjon kush dhe
  3. Te korrupturit dhe mbshtetësit e tyre të devotshëm.

Në raste të tilla injorohen krerët e opozitës dhe gjithë vullnetmiret për të luftuar korrupsionin.

Me Këshille e Konferenca, deri sot nuk bem asgjë!

Pa reformuar seriozisht Sistemin e Drejtësisë dhe trupat e tjerë që duhet të ndihmojnë gjyqësinë, le ta harrojmë luftën kundër krimit e korrupsionit.

Çdo luftë kërkon: integritet, guxim e sakrificë.

Këto gjëra nuk po i shohim.

Po shohim shumë gatishmëri për vazhdim te korrupsionit?!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë