Loading…

‘The great wall’ premmierë në Kino ABC (Foto)

  • 19/01/2017 | 13:36

‘The great wall’ premmierë në Kino ABC (Foto)

Në kinemanë ABC shfaqet premiera botërore e filmit “The great wall”. Film ky për misterin e murit më të madh në botë, Murit Kinez


Sot 19 Janar 2017, në ora 21:00 shfaqet Premiera Boterore e filmit “THE GREAT WALL” e regjisorit Zhang Yimou

the-great-wall-11

Tema: Një mister i përqëndruar rreth ndërtimit të Murit të Madh të Kinës. Muri i Madh Legjendar tregon historinë e një force elite, për qëndrimin dhe guximin njerezor për të ndertuar strukturën më të ikonike në botë. Në rolet kryesore janë:  Matt Damon, Jing Tian, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Hanyu Zhang, Eddie Peng, Lu Han, Kenny Lin, Junkai Wang, Zheng Kai, Cheney Chen, Xuan Huang, Andy Lau, etj. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë