Loading…

Në këto vende nuk do të ketë rrymë ditëve në vijim

  • 19/04/2017 | 17:15

Në këto vende nuk do të ketë rrymë ditëve në vijim

Përmes një komunikate, KEDS-i sot ka njoftuar për ndërprerjet e energjisë elektrike nëpër fshatrat e qytetet e Kosovës.

Ky është njoftimi i KEDS-it:

Peja

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 21.04.2017 në NS 35/10 kV Gurrakoci do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Dobrusha (Kodi:50052001) prej orës 10:00 deri në orën 11:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Prekallë, Dobrushë, Kashicë, Dobrusha e Epërme, Staradran, Elshan, Berisha Mavraj, Llugat e Poshtme dhe të Epërme dhe Ruhot.

Arsyeja e ndërprerjes: ndërrimi i transformatorëve matës rrymor.

2.

Më 22.04.2017 në NS 110/10kV Istog do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Vrella (Kodi:54000002) prej orës 12:00 deri në orën 13:00 .

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Cerrcë, Lubozhdë, Vrellë, Stupe dhe Studenicë.

Arsyeja e ndërprerjes: ndërrim i mbrojtësve katodik 12 KV si dhe pastrimi i brendshëm në TS-Istog Shema.

Mitrovicë

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 22.04.2017 në NS 110/35/10 kV Skenderaj do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Likovci (74000001) prej orës 12:00 deri në orën 15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Kryshefc, Morinë, Makermal, Polluzhë, Shtuticë, Likofci i Ri, Rezallë, Tushil, Rezallë e Re, Likofci, Obri e Ulët, Murgë, Plluzhinë dhe Ticë.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirja e përçuesit dhe energjizimi i një pjese të LP 10(20) kV , LOT 2 Podujeva nënprojekti Makerrmal të mahalla Gjinovci-Punime nga firma Monting.

Ferizaj

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 21.04.2017 në NS 35/10 kV Shtërpca (Kodi: 400440) do të këtë shkyçje totale prej orës 08:00 deri ne ora 08:20.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Shkolla e Skijimit, Molika, një pjesë e qytetit -Komuna, Ambulanta, Shtëpia e mallrave, Qendra e Shtërpcës, Brezovica, Zona turistike-Villat, qyteti i Shtërpcës, Hotel Breza, Jazhinca, Sevce, Vërbeshtica, Fabrika Ivo Llola, Biti e Ulët, Biti e Epërme, Paloj, Shushiq, Gotovusha, Drajkovci, Viqa, Gradovica, Firaja, Brodi, Hotel Narcisi, Repitetori, Shkolla e Skijimit, Hotel Molika, Fabrika Pillana dhe Berevci.

Arsyeja e ndërprerjes: Shkyçja e konsumatorit HC MATKOS Group Brezovica.

Prizren

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

-Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 21.04.2017 në NS 110/35/10 kV Theranda do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Studenqani (32000018) prej orës 09:00 deri në ora 11:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Reshtan, Studençan, Dobërdelan, Samadraxhë, Peqani i Vogël; afariste: Motel Illyria, Gurthyesi ENISI, Celi AG, Sejdi Binaku, Flori Kopshtar, Pompat e Ujit: Studençan, Dobërdelan dhe Samadraxhë.

Arsyeja e ndërprerjes: Shkyçja e konsumatorëve komercial 6/6 për mos pagësë të energjisë elektrike dhe përforcimi i një shtylle të tensionit të lartë në LP Studeqani në Studeqan.

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 22.04.2017 në NS 110/10 kV Prizreni 3 do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Shtepia e Armates (31000023) prej orës 10:00 deri në ora 13:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: Adem Jashari, Eqrem Çabej, Astrit Suli, Gustav Majeri, Zahir Pajaziti, Xhemë Gostivari, Xheladin Hana, Ardianët, Enver Maloku, Pazari i ri, Ali Pashë Gucia, Arsim Maliqaj, Besim Telaku, Edit Durham, Srebrenica, Manush Berisha, Maja e Pikllimës, Mbreti Agron, Mbreti Bardhyl, Ersan Mazreku, Sanxhaku, Meleq Begu, Agron Bytyqi, Fahredin Hoti, Shkodra, Flamuri, Nijazi Alishani, Adriatiku, Ankaraja, Kuvendi i Arbërit, Brahim Osmanaj, Ahmet Korenica, Rexhep Kabashi, Fehmi Lladrovci, Azdreni, Edit Durham, Gjilanit dhe Manastiri.

Arsyeja e ndërprerjes: punime të planifikuara nga firma “Eko Ing”.

Prishtinë

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 21.04.2017 në NS 220/35/10 kV Podujeva do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Podujeva 1 (Kodi: 14000001) prej orës 11:00 deri në orën 12:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: rr. Skënderbeu, rr.Brigadat (një pjesë) dhe Ujësjellësi i qytetit.

Arsyeja e ndërprerjes: revizioni i daljes 10kV.

2.

Më 21.04.2017 në NS 220/35/10 kV Podujeva do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Podujeva 2 (Kodi: 14000002) prej orës 12:00 deri në orën 13:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Spitali, Kombinati, Bankosi dhe Sh.f. “Shaban Shala”.

Arsyeja e ndërprerjes: revizioni i daljes 10kV.

3.

Më 21.04.2017 në NS 220/35/10 kV Podujeva do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Podujeva 3 (Kodi: 14000003) prej orës 13:00 deri në orën 14:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Te Tregu i shtazëve, Viadukti dhe Ina e vjetër.

Arsyeja e ndërprerjes: revizioni i daljes 10kV.

4.

Më 21.04.2017 në NS 220/35/10 kV Podujeva do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Podujeva 4 (Kodi: 14000004) prej orës 14:00 deri në orën 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: rr.Zahir Pajaziti, Lagjja e Kuvajtit dhe pjesa afër Hotel Besianës.

Arsyeja e ndërprerjes: revizioni i daljes 10kV

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë