Loading…

Në këto shtete jetojnë femrat më të bukura në botë

  • 26/06/2022 | 20:30

Në këto shtete jetojnë femrat më të bukura në botë

Meshkujt shpesh herë shtrojnë pyetjen se në cilat vende jetojnë femrat më të bukura.


Bukuria konsiderohet perceptim, por ndonjëherë është edhe përtej saj.

Femrat më të bukura në botë:

Brazili, Kolumbia dhe Venezuela

Gratë latine janë të njohura në mbarë botën për bukurinë e tyre dhe fakti që shumë prej tyre jetojnë në tropikët e diellit nuk bën asgjë për t’i bërë ato të duken më pak ekzotike. Venezuela renditet në krye të shumicës së listave të kësaj natyre, Brazili mund të quhet pa dyshim shtëpia e supermodeles (Gisele Bündchen, Adriana Lima, aktorja Morena Baccarin), dhe Kolumbia i ka dhënë botës bukuroshe të tilla të njohura ndërkombëtarisht si Shakira dhe Sofia Vergara.

Rusia dhe Ukraina

Ndërsa moti në Rusi mund të jetë brutal, i ftohtë – bukuria mund të shkrijë shumë gjëra dhe gratë ruse me sa duket nuk dështojnë kurrë të shfaqin një ngrohtësi që e kapërcen lehtësisht klimën ndonjëherë të ashpër. Po ashtu edhe Ukraina njihet për gra të bukura.

Franca dhe Italia

Asnjë listë e vendeve me femrat më të bukura nuk do të ishte e plotë pa shtuar femrat e bukura të Francës. E njohur si një vend i dashurisë, romancës dhe poezisë, Franca është shtëpia e shumë femrave të bukura, si aktoret legjendare Brigitte Bardot, Catherine Deneuve dhe Marion Cotillard.

Ashtu si Franca, Italia është e njohur si për kuzhinën e saj, ashtu edhe për furnizimin e saj në dukje të pafund të grave të bukura, të pasionuara dhe të gjalla, duke përfshirë Monica Bellucci, Sophia Loren dhe Isabella Rossellini mahnitëse.

Shtetet e Bashkuara, Turqia dhe Suedia

E quajtur shpesh “Tanku i shkrirjes së madhe amerikane” falë origjinës së saj si një komb imigrantësh dhe refugjatësh, Shtetet e Bashkuara janë shtëpia e grave të bukura me një sërë etnish dhe kombësish. Çfarëdo tipare që dikush mund të shohë si të bukura, Amerika është praktikisht e garantuar të ketë shumë gra që e shfaqin atë.

Ndoshta një nga sekretet më të mëdha që ka Turqia është se ky vend euroaziatik është i pasur me gra të bukura. Së fundi, megjithëse jo të gjitha gratë suedeze i përshtaten stereotipit të të pasurit flokë bjonde dhe sy blu, ato janë padyshim të bukura, siç dëshmohet nga shembujt duke përfshirë yllin e hershëm të filmit Ingrid Bergman, këngëtarin Tove Lo dhe aktoren Malin Ackerman.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë