Loading…

Në këtë orë pritet që Ramush Haradinaj të udhëtojë për në Hagë

  • 23/07/2019 | 11:14

Në këtë orë pritet që Ramush Haradinaj të udhëtojë për në Hagë

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj pritet që pas orës 12:00 të udhëtojë për në Hagë ku nesër do të intervistohet nga prokurorët e Gjykatës Speciale.

Kështu merr vesh Klan Kosova nga burime brenda Aeroportit të Prishtinës.

Ftesa nga Gjykata Speciale ishte arsyeja që Haradinaj dha dorëheqje nga posti i kryeministrit.

Ai këtë vendim të befasishëm e bëri të ditur në një konferencë për media gjatë së premtes ku tha se nuk mund të lejojë që të intervistohet nga Specialja si kryeministër por do të shkojë vetëm si qytetar i Kosovës.

Haradinaj në këtë konferencë për media njoftoi po ashtu se nga Gjykata Speciale do të merret në pyetje në cilësinë e të dyshuarit, pa dhënë më shumë detaje se për çfarë rasti bëhet fjalë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë