Loading…

Në këtë fshat të Suharekës, koronavirus ‘ndalet’ me rimorkio

  • 10/04/2020 | 17:51

Në këtë fshat të Suharekës, koronavirus ‘ndalet’ me rimorkio

Në fshatin Semetisht një lagje ka marrë disa masa për të parandaluar qarkullimin e njerëzve rreth shtëpive të tyre, ku në mes të rrugës kanë vendosur një rimorkio. Kjo është vetëm njëra nga masat efektive që ka marrë ky fshat në lidhje me parandalimin e koronavirusit, shkruan Gazeta Metro. 


Deri më tani në Kosovë janë konfirmuar 227 raste pozitive me koronavirus COVID-19. Nga këto raste 37 të prekur janë shëruar, derisa 7 prej tyre kanë vdekur si pasojë e këtij virusi.

Koronavirus e ka prekur edhe komunën e Suharekës, ky deri më tani në këtë qytet janë konfirmuar 4 raste, por që njëri nga ta bën pjesë në listën e të shëruarve.

Rastet pozitive janë konfirmuar në Bllacë, brenda qytet dhe një ka qenë në karantinë në Qendrën e Studentëve i cili kishte ardhur nga jashtë.

E për të mos pasur kontakte me zonat e prekura me koronavirus, në fshatin Semetisht disa banorë kanë vendosur rimorkio në mes të rrugës.

Kjo rimorkio e bën të pamundur që veturat të kalojnë rrugën dhe siguria për këtë banorë është më e madhe.

Më poshtë keni fotografinë nga vendi i ngjarjes. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë