Loading…

Në katër shtete, për të njohur miq të Kosovës (Foto)

  • 27/01/2017 | 21:23

Në katër shtete, për të njohur miq të Kosovës (Foto)

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, bashkë me shefin e kabinetit të tij, Bashmir Xhemajn ka realizuar një turne diplomatike në katër shtete.


Në Singapor, Brunei, Malajzi dhe Tajlandë, delegacioni kosovar ka qëndruar, për siç kanë thënë, njoftimin më miq të rinj që ka krijuar Kosova.

enver1

“Turi i vizitave në Singapor, Brunei, Malajzi dhe Tajlandë këtë javë ishte një mundësi për të njohur miq të rinjë që Kosova ka krijuar edhe pse shumë larg me distancë”, ka thënë Bashmir Xhemaj.

Ndërkaq, është ritheksuar nevoja për të pasur shkëmbime, ani pse distanca është e largët.

enver2

“Po provohet nevoja për të pasur shkëmbime edhe më shumë nga nivele të ndryshme shtetërore e shoqërore me këtë pjesë të botës”, ka thënë Xhemaj./gazetametro.net

enver4

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë