Loading…

Në Kamenicë nis shpërndarja e kifleve për nxënësit

  • 12/11/2018 | 18:52

Në Kamenicë nis shpërndarja e kifleve për nxënësit

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka mbajtur premtimin që e ka dhënë gjatë fushatës.

Komuna sot ka filluar shpërndarjen e kifleve dhe qumështit për nxënësit e ciklit të ulët.

“Gjatë vizitës së sotme bëra shumë shokë. Të gjithë të qeshur sepse vetëm me qejf mësohet. Jam frymëzuar pa masë prej atyre që po i hyjnë shkollës për t’iu hapur botës. Shkolla është vendi ku e shohim aktualitetin e së ardhmes. Ushqimi, ngrohja e veshmbathja janë kushtet minimale për një proces normal mësimor. Do të bëjmë gjithçka që shkollarët tanë përgjatë kohës së mësimit ta kenë mendjen vetëm aty”, ka thënë Kastrati në një postim në Facebook.

Ai ka thënë po ashtu se Arsimi është fusha me prioritetin më të lartë në Kamenicë dhe theksoi se reforma që po ndërmarrin është gjithëpërfshirëse.

“Ajo ia kushton vëmendjen kryesore nxënësit, riorganizon shkollën gjeografikisht, dhe lufton klientelizmin në rekrutim të stafit për ta përmirësuar mësimnxënies”, u shpreh më tej kreu i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati.

Bashkë me Kastratin në shpërndarje të kifleve ka qenë edhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili këtë praktikë e kishte filluar në mandatin e tij të parë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë