Loading…
‘Ne jemi vëllezër’, Veriu mbushet me flamuj rus dhe foto të Putinit |PAMJE
  • 17/01/2019 | 09:45

‘Ne jemi vëllezër’, Veriu mbushet me flamuj rus dhe foto të Putinit |PAMJE

Me rastin e vizitës së sotme të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, në Beograd, sot veriu i Kosovës ka gdhirë me flamuj rusë dhe foto të Putinit dhe parulla si “Shpëtimtari” dhe ne jemi vëllezër”.


Me këtë stolisje, përcjellin medie nga Beogradi, serbët në veri i falënderohen Rusisë për përkrahjen që ajo ia jep Serbisë.

Vendosja e flamujve është bërë deri në afërsi të Urës kryesore në Ibër.

Krahas simboleve shtetërore ruse valojnë edhe flamujt e Serbisë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë