Loading…

Në Gjakovë plaçkitet teqeja dhe kisha, vidhen edhe instrumentet muzikore të Shehut

  • 05/02/2018 | 21:23

Në Gjakovë plaçkitet teqeja dhe kisha, vidhen edhe instrumentet muzikore të Shehut

Dera për besimtarët qëndron e hapur gjatë gjithë ditës, por dikush të dielën hyri  në teqën e ‘Sheh Banit’ në Gjakovë dhe i mori disa instrumente muzikore që shërbejnë për rite.


Kjo ndodhi të dielën në mesdite. Të dyshuar nuk ka, por demi që u bë këtu po del të jetë shumë i madh pasi gjërat e vjedhura këtu disa instrumente muzikore që shërbejnë.

Po këtë ditë në shënjestër të hajnave ishte edhe Kisha e Letnicës së Vitisë. Atje e morën kasafortën me para.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë