Loading…

Në Fushë Kosovë dy persona rrahin dy policë

  • 09/10/2018 | 11:19

Në Fushë Kosovë dy persona rrahin dy policë

Dy persona kanë sulmuar dy zyrtarë policor në Fushë Kosovë njofton policia e Kosovës.

Dy persona kanë sulmuar dy policë  dhe i kanë penguar në kryerje të detyrës, njëri nga policët ka kërkuar tretman mjekësore, shkruan gazetametro.net.

Dy personat e dyshuar në këtë rast janë liruar nga prokurori në procedurë të rregullt.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë, pasi që të njëjtit kanë penguar dhe kanë sulmuar zyrtarët policorë në kryerje të detyrës. Gjatë arrestimit një zyrtar policor pëson lëndime dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë