Loading…

Në Durrës u sekuestruan 30 kg heroinë

  • 09/12/2016 | 08:49

Në Durrës u sekuestruan 30 kg heroinë

Në Portin e Durrësit janë sekuestruar 30 kg heroinë. Policia Kufitare, në bashkëpunim me Specialistët e Seksionit për Narkotikët, kanë arritur që të arrestojnë në flagrancë edhe shtetasin Aurel Kryemadhi, 45 vjeçar për sasinë e lëndës narkotike.

Gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë në kamionin tip Skania, me targa AA 618 JR dhe rimorkio ADR 186, shërbimet e policisë kanë dyshuar se në brendësi të mjetit mund të kishte lëndë narkotike. Menjëherë, kamioni është shoqëruar për tek skaneri, ku ka rezultuar se në tavanin e karrocerisë kishte disa pako, transmeton TCH.

Specialistët e Narkotikëve kanë ushtruar kontroll të imtësishëm dhe kanë gjetur 52 pako me peshë rreth 30 kg heroinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë